Дома Трансфер зона Барселона спреми 50 милиони за Турам

Барселона спреми 50 милиони за Турам

Барселона покажува сериозен интерес за играчот за врска на Ница, Кефрен Турам, пренесуваат англиските медиуми.

22-годишниот играч за врска игра фантастично, веќе дебитираше за француската репрезентација, па го привлече вниманието на многу европски гиганти.


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Барселона е во потрага по квалитетен играч за врска и сака да ја победи конкуренцијата и на лето да го доведе во своите редови.

Турам има откупна клаузула од 40 милиони евра, а Барселона е спремна да се ослободи од некои фудбалери за да ја плати таа сума.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Манчестер Јунајтед го сака дефанзивецот на Јувентус

Манчестер Јунајтед е силно заинтересиран за дефанзивецот на Јувентус, Жеилсон Бремер, прен…