Дома Трансфер зона Барселона сака Хрват кој игра за вториот тим на Баерн?

Барселона сака Хрват кој игра за вториот тим на Баерн?

Германските медиуми пренесуваат изненадувачка вест, а тоа е дека Барселона го сака младиот хрватски голгетер Габриел Видовиќ.

Габриел Видовиќ е напаѓач кој игра за вториот тим на Баерн. Хрватскиот фудбалер прикажува добри настапи за вториот тим на Баерн и затоа е стандарден, а се очекува наскоро да потпише професионален договор.

За вториот тим на Баерн постигна 12 голови на 20 натпревари и „Трансфермаркт“ го проценува на два милиони евра вредност. Се најавуваше дека тренерот на првата екипа на Баерн Јулијан Нагелсман ќе му даде шанса во првиот тим, меѓутоа се појавија и некои проблеми со повреди.

Ќе видиме дали нешто ќе се промени по интересот од Барселона.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Де Јонг го одбил Манчестер Јунајтед – сака да игра во Лигата на шампионите

Новиот тренер на Манчестер јунајтед, Ерик Тен Хаг пред себе ма тешка задача да го врати ти…