Дома Трансфер зона Барселона сака да си го врати Емерсон Ројал

Барселона сака да си го врати Емерсон Ројал

Барселона во летнот преоден рок сака да ја засили десната бековска позиција, а најново име на списокот е Емерсон Ројал.

Емерсон Ројал пред три години пристигна во Тотенхем од Барселона за 30 милиони евра и одигра одлично во првите две сезони.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Оваа сезона го загуби првотимскиот статус кај новиот тренер, па Тотнхем е спремен да го продаде за сума од 20 милиони евра.

Барселона сака да ја искористи таквата ситуација и да го врати ова лето, но треба да ја победи конкуренцијата бидејќи за Бразилецот силен интерес покажува и Милан.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Де Лаурентис е на потег: ПСЖ ќе понуди 202 милиони евра за двете ѕвезди на Наполи?

Во моментите кога Реал Мадрид го претставува Килијан Мбапе, во Париз размислуваат за замен…