Дома Трансфер зона Барселона и Милан во битка за ѕвездата на Ајнтрахт

Барселона и Милан во битка за ѕвездата на Ајнтрахт


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Барселона и Милан се силно заинтересирани за дефанзивецот на Ајнтрахт и млад француски репрезентативец, Еван Ндика.

22-годишниот Ндика минатата сезона одигра одлично во дресот на Ајнтрахт Франкфурт и се етаблираше во еден од најдобрите дефанзивци во Бундеслигата.

Неговиот договор истекува на крајот на сезоната и нема најави за негово продолжување, па готово сигурно ќе замине како слободен агент.

Таквата ситуација сакаат да ја искористат Барселона и Милан и веќе ја почнаа битката за неговиот потпис.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Јувентус го раскинува договорот со Погба!?

Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓ Италијанскиот гигант Јувентус сериозно разми…