Дома Трансфер зона Барселона и Баерн се борат за играч на Норвич

Барселона и Баерн се борат за играч на Норвич

Барселона се вклучи во битката за потписот на дефанзивецот на Норвич, Макс Аронс, пренесуваат англиските медиуми.

21-годишниот играч игра фантастична сезона со Норвич и го привлече вниманието на многу европски гиганти.

Баерн Минхен и Манчестер Јунајтед веќе подолго време ги следат неговите настапи и сакаат да го донесат на лето.

Аронс оваа сезона има одиграно 32 меча на кои постигна 1 гола и запиша 3 асистенции во Чемпионшип.

Тој е главна ѕвезда во тимот на „канаринците“ кои се надеваат да се вратат во Премиер лигата оваа година.

Норвич тешко дека ќе се откаже од својата ѕвезда и бара да биде платена откупната клаузула која изнесува 35 милиони фунти.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Лестер од Челзи носи наследник на Варди?

Toмас Тухел не му верува на Тами Абрахам кој сезонава постигна 12 гола и тој не се најде н…