Дома Фудбал Барселона денес имаше специјален пречек за Суарез

Барселона денес имаше специјален пречек за Суарез

Луис Суарез денес го игра првиот натпревар на „Камп Ноу“ откако ја напушти Барселона.

Одличните 34 годишен напаѓач беше отпишан од страна Роналд Куман пред почетокот на сезоната, па се пресели во Атлетико Мадрид.

Денес со новиот тим игра на „Камп Ноу“, а пред натпреварот Барселона одлучи да му посвети неколку минути. Во текот на загревањето на екранот на стадионот беше прикажано видео со неговите потези и голови во дресот на Барселона.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Фудбалерите го одработија првиот тренинг во Амстердам 📸

Maкедонската фудбалска репрезентација ја чека натпреварот од последното коло во групата на…