Дома Трансфер зона Барселона го официјализираше трансферот на Кристенсен

Барселона го официјализираше трансферот на Кристенсен

Во Барселона денес е ден за официјализација на новите за засилувања, па после Франк Кеси, Каталонците го официјализираа второто засилување.

Станува збор за данскиот дефанзивец Андреас Кристенсен, кој доаѓа како слободен играч од Челзи.


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Веќе од поодамна е познато дека Кристенсен има договор со Барселона, па се очекуваше само официјализација.

Кристенсен потпиша договор на четири години, а во него има откупна клаузла од 500 милиони евра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Баерн Минхен ја купува ѕвездата на Лајпциг

Манчестер Јунајтед и Баерн Минхен на лето ќе водат голема битка за ѕвездата на Лајпциг и ш…