Дома Трансфер зона Барселона го враќа Верати во Европа

Барселона го враќа Верати во Европа

Приоритет на Каталонците во летниот преоден рок ќе биде доведување на квалитетен играч за врска, а Чави веќе направил листа.

Најголема желба е Марко Верати, кој минатото лето го напушти ПСЖ и се пресели во Катар.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Барселона ќе се обиде да го доведе Италијанецот на позајмица, а самиот Верати е отворен за преселба на „Камп Ноу“.

Италијанецот не е  задоволен од животот на блискиот  Исток и сака да се врати во Европа, па е спремен да прифати помала плата за да игра во Барселона.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Медиумите по потписот го потсетија Ракитиќ на изјава до 2006 година

Хрватскиот ветеран Иван Ракитиќ и официјално беше претставен како нов фудбалер на Хајдук о…