Дома Топ вести Барса со официјално соопштение по повод случајот „Гризман“

Барса со официјално соопштение по повод случајот „Гризман“

0

По повод големите гласини околу иднината на Антоан Гризман и негов трансфер во Барселона се огласи и шпанскиот клуб.

Посебно на големо се пишуваше дека Гризман го облекува дресот на Барселона откако Фелипе Кутињо ја промени одлука и место „седмицата“ во Барселона ќе го носи дресот со број 14, кој ќе му го отстапи Хавиер Маскерано кој заминува во Кина, шпанските медиуми започнаа да пишуваат дека „седмицата“ се чува за Гризман.

Утрово се огласија и Каталонците, кои демантираат дека размислуваат да ја доведат првата ѕвезда на Атлетико Мадрид.

„Барселона одлучно ги демантира информациите кои се појавии во медиумите, а се однесуваат на фудбалерот на Атлетико Мадрид, Антоан Гризман и неговата поврзаност со нашиот клуб. Изразуваме незадоволство поради тие случување и сакаме да истакнеме дека имам почит кон клуб каков што е Атлетико“, се наведува во официјаното соопштени за јавноста.


Следете го Sportski.mk и на


Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Административни проблеми ставија на „чекање“ нов трансфер на Јувентус

Tимот на Јувентус зад себе има одличен преоден рок. „Старата дама“ успеа да доведе неколку…