Дома Трансфер зона Барса се откажа, Депај се сели во Италија

Барса се откажа, Депај се сели во Италија

Според последните информации во трката за Мемфис Депај се вклучиле италијански клубови Јувентус и Милан.

Капитенот на Лион им е прималива опција затоа што неговиот договор со францускиот прволигаш истекува на лето.

Барселона минатото лето со сите сили се обидуваше да го доведе Холанѓанецот, но Лион не попушташе и бараше сума од 30 милиони евра. Медиумите тврдат дека Каталонците сега се повлекле од трката за неговиот потпис, бидејќи имаат поинакви планови.

Милан и Јувентус се во потрага по квалитетен напаѓач и веќе стапиле во контакт со неговиот агент.

Италијанските медиуми пренесуваат дека големи се шансите Депај од следната сезона да игра во Серија А.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Aко Интер го продаде Лукаку за 120 милиони евра ќе задржи само половина?

На големо во италијанските медиуми се пишува за можниот трансфер на Ромелу Лукаку во редов…