Дома Фудбал Барса ризикува да заврши како Реал, ќе игра со „деца“

Барса ризикува да заврши како Реал, ќе игра со „деца“

Откако вчера Реал Мадрид доживеа шокантна елиминација од Купот, денес шпанските медиуми пренесуваат дека Барселона го презема истиот ризик.

Барселона вечерва гостува кај четвртолигашот Корнеља, кој во претходното коло го елиминира Атлетико Мадрид.

Куман за овој меч повика дури 5 младинци, Илиаш Моруба, Де ла Фуерте, Арнау Тенас, Алекс Кољадо и Матеус Фернандес.

Покрај нив во првиот тим веќе има доста младинци како Педри, Рики Пуч и Оскар Мингеса.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Ситуацијата поради која навивачите на Звезда долго ќе жалат

Екипата на Милан некако успеа да ја елиминира Црвена Звезда и да го осигура пласманот во о…