Дома Трансфер зона Барса почнува преговори со дефанзивецот на Сити

Барса почнува преговори со дефанзивецот на Сити


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Барселона ова лето сака да ја засили одбраната и е во потрага по квалитетен дефанзивец.

Каталонците се силно заинтересирани за дефанзивецот на Манчестер Сити, Емерик Лапорт, пренесуваат шпанските медиуми.

27-годишниот Лапорт го загуби стартното место во тимот на Гвардиола и е спремен ова лето да ја промени средината.

„Граѓаните“ се спремни да го пуштат, а за неговата слобода бараат сума од 60 милиони евра.

Барселона наскоро ќе ги започне преговорите со Сити и веќе стапила во контакт со агентот на шпанскиот репрезентативец.

Манчестер Сити како негова замена сака да го донесе Серхио Рамос на кого му завршува договорот со Реал Мадрид.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Потврдено: Мекени го напушта Јувентус, продолжува во Премиер лигата

Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓ Maсимилијано Алегри денес потврди дека Весто…