Дома Трансфер зона Барса потврди: Срна не доаѓа, веруваме во Видал!

Барса потврди: Срна не доаѓа, веруваме во Видал!

0

Извршниот директор на Барселона, Оскар Грау, демантираше дека поранешниот хрватски репрезентаивец Дарио Срна ќе го засили тимот во јануарскиот преоден рок.

Медиумите веќе подолго време пишуваат дека Срна е пред трансфер во Барселона, но Грау истакна дека клубот верува во својот десен бек Алеиш Видал.

„Доколку некој замине од клубот, тогаш ќе дојде нов играч. Ние сериозно сметаме на Видал, поради тоа и го донесовме. Зачудува неговата мала минутажа, но сметките се сведуваат на крајот од сезоната“, изјави Грау.

Алеиш Видал беше донесен како алтернатива за Дани Алвеш, но и по заминувањето на Бразилецот тој не успеа да се избори за позначајна минутажа.

Шпанските медиуми шпекулираа дека овој 27-годишен фудбалер во јануарскиот преоден рок ќе ја напушти Барселона, а како негова замена најчесто се споменуваше Дарио Срна.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Повеќе P. K.
Load More In Трансфер зона

Проверете

Распродажба во Барса, овие петмина мораат да заминат – Погледнете ги бројките и СЕ ќе ви стане јасно!

Проценките се јасно изнесени, клубот вака едноставно не може да функционира… Барсело…