Дома Фудбал Барса потврди: Жорди Кројф заминува

Барса потврди: Жорди Кројф заминува


Кој ќе освои трофеј во Бундеслигата, а кој ќе испадне од Премиер лигата!? ↓↓↓Барселона ќе бара нов спортски директор, откако Жорди Кројф ќе си замине од клубот на 30 јуни, потврдија од клубот.

Тренерот Чави Ернандез јавно побара тој да остане, но тој одлучи да замине по две години во клубот.

Барселона во официјалното соопштение наведе дека Жорди избрал нови предизвици во кариерата.

Претходно Барселона објави дека си заминува и директорот Матеу Алемани, па клубот ќе донесе нови директори во спортскиот сектор.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Се спушта завесата во Премиер лигата: Лестер или Евертон, еден ќе ја напушти елитата

Кој ќе освои трофеј во Бундеслигата, а кој ќе испадне од Премиер лигата!? ↓↓↓ Денес има го…