Дома Топ вести Барса не се откажува: Испратена втора подобрена понуда за Вилијан!

Барса не се откажува: Испратена втора подобрена понуда за Вилијан!

0
willian

Првиот напад беше неуспешен, но Каталонците не се откажуваат.

Првата понуда за Вилијан од Барселона изнесуваше 56.5 милиони евра и Челзи ја одби, сепак Барса нема да застане тука.

Реномираниот „Скај Спорт“ пишува дека Барса спремила нова понуда за Бразилецот во износ од 60 милиони евра.

После првата понуда преговорите биле продолжение, па така стигна до втора рунда преговори помеѓу двата клуба и менаџерот на фудбалерот.


Следете го Sportski.mk и на


Во мај дури и Манчестер Јунајтед беше заинтересиран за играчот кој изимнатата сезона на 55 натпревари постигна 13 погодоци.

Вилијан во овој момент има договор со Челзи кој го обврзува до 2020 година. Според некои информации „сините“ сакаат сума од 80 милини евра.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Манчестер Јунајтед најде замена за Де Геа

Манчестер Јунајтед се соочува со сериозен проблем кога е голманот Де Геа во прашање, па „ц…