Дома Фудбал Барса е најдобар тим во Примера од почетокот на 2021 година

Барса е најдобар тим во Примера од почетокот на 2021 година

Ниту еден тим во Примета нема повеќе бодови од Барселона од почетокот на календарската година, анализира „Марка“.

Весникот направи табела на првенството од почетокот на 2021 година и Барселона е лидер со неколку бода предност пред останатите.

Од почетокот на годината Барса е непобедлива во првенството и има 9 победи и едно реми. Каталонците загубија бодови само со Кадис на домашен терен (1:1).

Барселона има 28 бода во 10 одиграни меча и има пет бода предност пред Атлетико Мадрид кој освоил 23 бода.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Баерн: Никогаш не сме биле вклучени во плановите за Суперлигата

Нajбогатите клубови официјално креираа ново натпреварување под името Суперлига во кое ќе с…