Дома Трансфер зона Барса го сака дефанзивецот на Ливерпул

Барса го сака дефанзивецот на Ливерпул


Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓Како што пренесуваат англиските медиуми Барселона е силно заинтересирана за десниот бек на Ливерпул, Нтаниел Клајн.

Каталонците се спремни да издвојат 25 милиони евра за потписот на англискиот репрезентативец, но тешко дека таа сума ќе биде доволна да се убеди Ливерпул.

После заминувањето на Дани Алвеш, Барса има проблем на таа позиција бидејќи Алиеш Видал не ги исполни очекувањата на Луис Енрике, па моментално како десен бек игра Серџи Роберто.

Барселона сака да донесе засилување на десната бековска позиција уште во јануари, а доколку не успее да го купи Клајн, ќе се насочи кон Стефан Лихштајнер на кого му истекува договорот со Јувентус на крајота на сезоната.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Ливерпул тргнува по Жил Кунде

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓ Англискиот гигант Ливерпул е силно заинтересиран за…