Дома Фудбал Барса го претстави Тобидо: Дојдов да учам од најдобрите (видео)

Барса го претстави Тобидо: Дојдов да учам од најдобрите (видео)

Барселона и официјално го претстави Жан-Клер Тобидо кој пристигна на „Камп Ноу“ од Тулуз во последниот ден од зимскиот преоден рок.

19-годишниот дефанзивец имаше преддоговор со Каталонците и требаше да пристигне на лето како слободен играч, но Барса му плати 1 милион на Тулуз и го донесе веднаш во своите редови.


Дерби до Дерби! Комплетен фудбалски викенд ↓↓↓


„Среќен сум што сум тука, ова за мене е остварување на сонот. Во првите три месеци сакам да учам од играчите и да станувам се подобар. Не е важно на која позиција ќе играм, ќе го дадам најдоброто за Барса. Дојдов овде да учам од најдобрите играчи. Умтити е пример за мене, тој и Пике се меѓу најдобрите во светот“, изјави Тобидо.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Славниот Клосе добива нова шанса како тренер?

Славниот германски напаѓач Мирослав Клосе кој важи и за еден од најдобрите голгетери во ис…