Дома Македонски спорт Барди стрелец за Трабзонспор!

Барди стрелец за Трабзонспор!


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓Репрезентативецот на Македонија, Енис Барди го постигна својот петти гол оваа сезона во дресот на Трабзонспор.

На натпреварот од 27-то коло во турската Суперлига. Трабзонспор беше поразен од Кајсериспор со 3:4, а Барди беше стрелец од пенал на голот за 3:3 во второто полувреме, откако претходно во игра влезе во 46-тата минута при резултат 1:2 за Кајсериспор.

Сепак, гостите до крајот постигнаа уште еден гол и ја обезбедија победата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Хаверц пред трансфер во Реал Мадрид

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓ Германскиот репрезе…