Дома Македонски спорт Барди ставен на трансфер листа во Трабзонспор?

Барди ставен на трансфер листа во Трабзонспор?


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Според последните најави од Турција, македонскиот репрезентативец Енис Барди во зимскиот преоден рок ќе има нов клуб.

Турските медиуми пишуваат дека Трабзонспор му соопштил на Барди да си бара нов клуб.

Претседателот на клубот, Агаоглу донел одлука буџетот за плати на клубот да биде намален, па веднаш се појавија најави заминувања.

Информациите се дека Трабзонспор го повикал менаџерот на Барди и му соопштил да си бара нова средина за неговиот клиент.

Во редовите на Трабзонспор Барди дојде изминатото лето во август за сума од осум милиони евра, меѓутоа соработка би можела да трае само шест месеци иако потпиша договор до 2025 година.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Апсолутни победници на преодниот рок: Челзи потроши над 300 милиони фунти!

Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓ Соственикот на Челзи Тод Боели одлучи да го …