Дома Топ вести Барди со емотивноа порака се збогува од Леванте

Барди со емотивноа порака се збогува од Леванте


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Репрезентативецот на Македонија Енис Барди денес и официјално беше промовиран во турскиот шампион Трабзонспор.

По потврдата за трансферот Барди се збогуваше од Леванте опишувајќи ја оваа етапа како една од најубавите во неговиот живот.

„После пет години минати во Леванте, денеска кажувам „чао“ на една од најубавите етапи во мојот живот како фудбалер, со надеж дека ова е само довидување. Си одам како „левантиста“, како валенсијанец плус, за сите ќе беше подобро ова „чао“ да дојде во поинакви услови.

„Имам само зборови за благодарност кон клубот за довербата која ја покажа во мене уште од самиот старт и секако за навивачите на Леванте со кои доживеав незаборавни моменти и кои ги чувствувам за блиски. Ти посакувам се најдобро Леванте. Каде и да одиш, имаш навивач плус и тоа од срце“, стои во пораката на Барди

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

„Бомба“: Асенсио пред трансфер во ПСЖ

Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓ Шпанските медиуми објавија бомбастична инфор…