Дома Трансфер зона Барди се сели на Островот

Барди се сели на Островот


Финале Лига на шампиони: Манчестер Сити го „брка“ Пандев, Интер нема да се предаде! ↓↓↓Енис Барди се поврзува со многу клубови, откако Трабзонспор му соопштил дека нема да смета на него во следата сезона.

Трабзонспор не ја одбрани шампионската титула, па раководството најавува дека ќе прави голема реконструкција на тимот.

Последните информации говорат дека во трката за неговиот потпис влегува и англиски Хал.

Хал сака да се засили за следната сезона да се обиде да се врати во Премиер лигата и го означил Барди како идеално засилување за средниот ред.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Милан и Рома во битка за потписот на Тилеманс

Финале Лига на шампиони: Манчестер Сити го „брка“ Пандев, Интер нема да се предаде! ↓↓↓ Пл…