Дома Македонски спорт Барди преговарал со ДЦ Јунајтед, но од трансферот се откажал во последен момент

Барди преговарал со ДЦ Јунајтед, но од трансферот се откажал во последен момент


Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓


Енис Барди пред извесен период се поврзуваше со трансфер во МЛС лигата и од Леванте потврдија дека македонскиот репрезентативец имал понуда од оваа лига, а сега е откриен и клубот кој бил во прашање.

„Ондасеро“ објави дека Барди имал договор со ДЦ Јунајтед, но во последен момент Барди се откажал од намерата да се пресели во МЛС.

Сега откако се откажал од намерата да се пресели „преку Атлантикот“ на потег е Олимпијакос кој влегол во завршни преговори со Македонецот.

Од најавите дека ќе си замине од Леванте Барди се поврзувше со повеќе клубови како Селта, Олимпик Марсеј, Торино, Брендфорд, се споменуваше и Галатасарај.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Сити сака да го „украде“ суперталентот на Милан

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ Во младинските катего…