Дома Македонски спорт Барди почна да тренира со соиграчите 🎥

Барди почна да тренира со соиграчите 🎥

Maкедонскиот репрезентативец Енис Барди се врати на тренинзите со Леванте, но само за оние „војнички вежби“ бидејќи се уште е далеку од враќање на теренот.

Леванте на социјалните мрежи објави видео на кое Барди прави склекови со соиграчите. Меѓутоа сепак за негово враќање на терените има уште време и сега нема информации кога точно би можело да се случи.

Ќе потсетиме, повредата Барди ја заработи во претходниот септемврски циклус во мечот со Романија и од тогаш не одигра натпревар, еден месец е во аут. За Македонија не настапи на последните дуели со Лихтенштајн и Германија.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Лацио му го нанесе првиот пораз на Интер🎥

Лацио и Интер одиграа возбудлив натпревар на „Олпимпико“, домаќините со пресврт дојдоа до …