Дома Фудбал Барди повторно ќе добие нов тренер во Леванте

Барди повторно ќе добие нов тренер во Леванте

Тимот на Леванте очајно го стартуваше првенството во Ла Лига и во овој момент тимот на македонскиот репрезентативец, Енис Барди е последен на табелата.

Со последниот пораз отказ заработи тренерот Хавиер Переира. Переира на клупата помина нешто повеќе од еден месец, а откако не успеа да донесе подобрување на формата си заминува.

Привремено од клупата Леванте ќе го води тренерот на „Б“ тимот Алесио Лиси.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Рашфорд побрз од судискиот свиреж за голема победа на Јунајтед

Манчестер Јунајтед постигна важна победа против Вест Хем и тоа буквално во последните секу…