Дома Македонски спорт Барди: Мораме да бидеме психички силни и да веруваме во нас!

Барди: Мораме да бидеме психички силни и да веруваме во нас!

Репрезентацијата на Македонија денес доби тежок ждреб во баражот за Мундијалот во Катар.

Во полуфиналето ќе се сретнеме со Италија, додека со евентуален пласман во финалето ќе гостуваме на Италија или Турција. Коментар и свое мислење за ждребот за нашиот сајт даде нашиот играч од средниот ред, Енис Барди.

„Не можан да кажам каде би била нашата шанса затоа што е многу рано. Знам само дека мораме да бидеме ментално и псхички силни и да веруваме во нас. Ништо не е невозможно“, ни изјави Барди.

Фото: ФФМ

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Рашфорд побрз од судискиот свиреж за голема победа на Јунајтед

Манчестер Јунајтед постигна важна победа против Вест Хем и тоа буквално во последните секу…