Дома Македонски спорт Барди може кариерата да ја продолжи и во Франција

Барди може кариерата да ја продолжи и во Франција

Репрезентативецот на Македонија Енис Барди како што стојат работите ова лето ќе ја промени средината, а последен клуб со кој се поврзува Барди е француски Лион.

Интерес за Барди има од повеќе клубови, а сега во игра влегува и Лион. Барди според информациите е една од желбите на на тренерот Питер Бош за новата сезона.

 Лион имаше лоша сезона во француското првенство и Барди би бил одлично освежување во средниот ред, сезоната овој клуб ја заврши на осмата позиција и тоа што нема да игра во европските натпреварувања е големо разочарување.

Ќе потсетиме, Барди после поразот на Леванте од Реал Мадрид на социјалните мрежи објави порака во која порача дека ќе се обидат сите заедно веднаш да го вратат Леванте во шпанската елита, но во медиумите се погласно се најавува негово заминување.

Неодамна Шпанците пишуваа и дека Леванте ќе биде принуден да го продаде Барди за да го покрие минусот бидејќи со играњето во втората лига и приходите се помали.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Јувентус од Челзи го бара Канте или Жоржињо

Челзи и Јувентус преговараат за трансфер на Матијас де Лихт на „Стенфорд Бриџ“, а се поизв…