Дома Трансфер зона Балотели пристигна на медицински прегледи 🎥

Балотели пристигна на медицински прегледи 🎥

Се е завршено – Марио Балотели има нов клуб!

Балотели преговараше со бразилскиот тим Васко Де Гама, но на крај се реши негова наредна дестинација да биде Монца.

Ако нема проблеми на медицинските прегледи Балотели денес ќе потпише договор и ќе го реши прашањата на новиот клуб. Како што е познато, Монца се натпреварува во Серија Б и амбициите на Галијани и Берлускони се овој клуб да дојде до Серија А.

Последниот ангажман Балотели го имаше во Бреша.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Готово: Челзи го договори трансферот на Хакими

„Газета дело Спорт“ пренесува дека Аштраф Хакими е многу блиску до трансфер во Челзи. „Нер…