Дома Трансфер зона Балотели донел одлука каде ќе ја продолжи кариерата?

Балотели донел одлука каде ќе ја продолжи кариерата?

„Кориере дело Спорт“ објави дека Марио Балотели донел одлука каде ќе ја продолжи кариерата.

Според информациите на овој медиум турскиот гигант Бешикташ постигнал договор со Балотели. Медиумите веќе објавија и детали од договорот според кој Балотели ќе инкасира три милиони евра.

Претходно се шпекулираше дека романски Клуж е заинтересиран и има сериозна намера да го доведе Балотели оиске неуспешната сезона во Бреша.

Балотели неславно ја заврши авантурата во Бреша каде што дури беше и избркан од тренинг центарот.

Трансферот во Бешикташ наводно е договорен и треба да следи официјализизација во наредните денови.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Лидс договори уште еден трансфер – неговиот прекар е Усеин Болт

Англискиот премиерлигаш Лидс има намера да го купи Гирано Керк од Утрехт. Лидс наводно е б…