Дома Видео Балотели влезе во игра и доби жолт картон за 20 секунди 🎥

Балотели влезе во игра и доби жолт картон за 20 секунди 🎥

Mарио Балотели привлекува внимание и во италијанската Серија Б каде што го носи дресот на Монца.

Откако во минатото коло влезе во игра во 80. минута и до крајот постигна два гола и заработи жолт картон, денес за добивањето жолт картон му беа потребни само 20 секунди.

Монца играше против Лече и славеше победа од 1:0, Балотели во игра влезе во 67. минута.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Јувентус започна преговори со Гатузо

Јувентус веќе ја започна потрагата по нов тренер за следната сезона, пренесуваат италијанс…