Дома Трансфер зона Балотели: Би се вратил во Италија, но само во…

Балотели: Би се вратил во Италија, но само во…


Финале Лига на шампиони: Манчестер Сити го „брка“ Пандев, Интер нема да се предаде! ↓↓↓Марио Балотели иако има само 26 години во кариерата промени многу клубови, играше на едни од најголемите клубови во Италија и Англија, а моментално е во Ница.

Балотели за италијанските медиуми порача дека за него во Италија постои смао еден клуб, а тоа е Милан и дека враќање во редовите на Интер е нереална опција.

„Јас од секогаш сум бил фан на Милан дури и кога играв за Интер. Никогаш не можеш да кажеш никогаш, но ситуацијата околу Интер е комолицирана. Кога би се вратил во Италија, тоа би било само за Милан“, истакна Балотели.

„Мојата иднина? Моментално добро ми е во Ница се обидуваме да го освоиме првенството, а на крајот на сезоната ќе одлучам за мојата иднина. Во иднина ако имам добра сезона без повреди не е невозможно да ја освојам и Златната топа“, оптимистично изјави Марио.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Манчестер Јунајтед се откажа од Кејн, има нова цел за нападот

Финале Лига на шампиони: Манчестер Сити го „брка“ Пандев, Интер нема да се предаде! ↓↓↓ Ма…