Дома Фудбал Англија Баксуз: Колкави се шансите од полн стадион вас камерата да ве улови во ваква ситуација? (ВИДЕО)

Баксуз: Колкави се шансите од полн стадион вас камерата да ве улови во ваква ситуација? (ВИДЕО)

Aнглиските стадиони скоро секогаш се полни без разлика за кој ранг од натпреварување станува збор.

Шансите за токму вас да ве фати камерата се навистина мали, посебно кога во прашање се натпревари на кои присуствуваат десетина илјади навивачи.

Сега, ако шансите токму вас да ве фати камерата се мали, тогаш колкава си шансите да ве фати во незгоден момент и така да ве види добар дел од светот?

Еден навивач на Вест Бромвич Албион долго време ќе го памети натпреварот против Бристол бидејќи беше „уловен“ во незгоден момент на трибините.

Ова видео е смешно са многумина, но веројатно не и за самиот навивач.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Киелини: Преговарав со Реал ама Мурињо го избра Карваљо

Џорџо Киелини важи за вистинска легенда на Јувентус, а во својата автобиографија откри дек…