Дома Фудбал Германија Баерн спреми нов договор за Лука Хернандес

Баерн спреми нов договор за Лука Хернандес

Раководството на германскиот шампион Баерн Минхен ќе му понуди нов договор на францускиот репрезентативец, Лука Хернандес, пренесува „Билд“.


Роналдо плаче за гол, ќе слави ли Србија? - 13 ден ↓↓↓Преговорите започнале уште пред Мундијалот, а кај двете страни постои оптимизам за брзо постигнување на договор.

„Билд“ пренесува дека по завршувањето на Светското првенство Хернандес ќе стави потпис на нов договор, иако актуелниот му истекува во 2024 година.

Хернандес се повреди на првиот меч на Мундијалот и ќе мора да оди на операција, па ќе го пропушти остатокот од сезоната.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Германија

Проверете

Луис Енрике лаже! Еве доказ дека го знаел резултатот на Германците🎥

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Вистинска драма …