Дома Топ вести Баерн руши трансфер рекорди за Осимен

Баерн руши трансфер рекорди за Осимен


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓Баерн Минхен е силно заинтересиран за напаѓачот на Наполи, Виктор Осимен.

Италијанските медиуми пренесуваат дека баварскиот гигант веќе стапил во контакт со агентот на напаѓачот и нема да жали пари за да го доведе во Минхен.

Приоритет на Баерн следното лето ќе биде доведување на врвен напаѓач, бидејќи не доведоа замена за Левандовски.

Сепак, Наполи нема лесно да се откаже од него и за слободата на Осимен бара 140 милиони евра.

Баерн е спремен да ги собори сите рекорди во Бундеслигата и за потписот на Осимен да понуди 120 милиони евра.

Осимен се етаблираше во еден од најдобрите напаѓачи во Европа и оваа сезона е прв стрелец во Серија А со 14 постигнати гола.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Како се создаде новиот македонски дрес – дизајнерот Мартин од „Некст Tајм“ ги открива деталите!

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓ Новите дрес…