Дома Фудбал Германија Баерн почна преговори со Зидан

Баерн почна преговори со Зидан

Еминентниот „Билд“ пренесува дека Зинедин Зидан е главен кандидат за клупата на Баерн Минхен.

Извори блиски до Французинот тврдат дека Зидан е спремен да се врати на тренерската работа и не ја отврла можноста да седне на клупата на Баерн Минхен.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


Томас Тухел е на излезна врата, па Баерн веќе размислува за нов тренер и ја започна потрагата.

Според германските медиуми, челниците на Баерн Минхен го контактирале Зинедин Зидан и му понудиле да го наследи Томас Тухел.

Зидан е надвор од тренерската работа од 2021 година кога си замина од Мадрид, а во преговорите на Баерн му помага и клупската легенда Франк Рибери.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Германија

Проверете

Анчелоти и Реал воодушевени: Ѓулер има неверојатна статистика

Турскиот фудбалер, Арда Ѓулер долго време чекаше вистинска шанса во Реал, но во завршницат…