Дома Фудбал Германија Баерн останува без уште една легенда: Робен најави пензија!

Баерн останува без уште една легенда: Робен најави пензија!

0

Арјен Робен со години е еден од најдобрите фудбалери на светот, во богатата кариера освои се што можеше да се освои, а сега откри дека сериозно размислува за пензионирање.

Договорот на Робен со Баерн му завршува на крајот на сезоната, а Холанѓанецот откри дека сериозно размислува да стави крај на кариерата.

„Иднината е отворена. Можеби ќе се пензионирам, а можеби ќе пристигне некој нова понуда. Постои можност да играм во Баерн и следната сезона“, откри Робен.

„Сакам да се забавувам и да играм што е можно подолго на највисоко ниво, а до кога ќе трае тоа, навистина не знам. Свесен сум за се што ми пружи овој клуб и секогаш ќе го ценам тоа. До крајот на сезоната се може да се случи, сите опции се отворени“, додаде Робен.

Наводно, за пензионирање размислува уште една клупска легенда, Франк Рибери кој цели 11 години е член на Баерн Минхен.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Повеќе P. K.
Load More In Германија

Проверете

НЕВЕРОЈАТНО СИЛНИ: Ова е најдобриот состав на играчите кои НЕ се повикани од шпанската репрезентација (ФОТО)

Хуан Лоптеги, селекторот на репрезентацијата на Шпанија вчера ги објави 24 имиња на фудбал…