Дома Трансфер зона Баерн нема да жали за Дејвис, го купува еден од најдобрите бекови во светот

Баерн нема да жали за Дејвис, го купува еден од најдобрите бекови во светот

Баерн Минхен покажува силен интерес за ѕвездата на Милан и француски репрезентативец Тео Хенандес, пренесува „Билд“.

Баварците се во потрага по лев бек кој ќе може да биде замена за Алфонсо Дејвис, кој на лето најверојатно ќе се пресели во Реал Мадрид.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Тео Хернандес игра фантастично и се етаблираше во еден од најдобрите леви бекови во Европа, па е на врвот на листата желби на Баварците.

Милан не сака да се раздели со својата ѕвезда и наскоро ќе почне преговори за продолжување на договорот.

Меѓутоа, Баерн не се откажува и спрема понуда од 80 милиони евра, бидејќи смета дека Французинот ќе биде идеална замена за Дејвис.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Де Брујне може да си оди, Гвардиола ја наде замената

Примарна цел на Манчестер Сити во летниот преоден рок ќе биде засилување на средниот ред, …