Дома Топ вести Баерн и Милан ја сакаат новата француска ѕвезда

Баерн и Милан ја сакаат новата француска ѕвезда


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Милан и Баерн Минхен се силно заинтересиран за напаѓачот на Ајнтрахт и француски репрезентативец, Коло Муани.

Милан го следеше Муани уште минатото лето како играч на Нант, но тогаш Французинот се пресели во Ајнтрахт Франкфурт.

Сезонава 23-годишниот напаѓач на Ајнтрахт постигна осум гола и забележа 11 асистенции, а и на Мундијалот остави одличен впечаток.

Сега двата европски гиганти ќе се борат за неговиот потпис, а неговата цена порасна до 40 милиони евра.

Баерн е во потрага по напаѓач и Муани е на врвот на листата желби, а Милан го сака бидејќи Французинот може да игра на повеќе позиции во нападот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Во Челзи на лето следи голема распродажба: На трансфер листата седум фудбалери

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Англискиот гигант Че…