Дома Трансфер зона Баерн и Милан се „тепаат“ за турски репрезентативец

Баерн и Милан се „тепаат“ за турски репрезентативец

0

Баерн Минхен и Милан ја продолжуваат битката за дефанзивецот на Штутгарт, Озан Кабак.

19-годишниот турски репрезентативец има откупна клаузула од 15 милиони евра, која двата клуба се спрмени да ја платат, па сега се чека одлуката на играчот.

Кабак важи за еден од најперспективните дефанзивци во Европа, беше избран за најдобар дебитант во Бундеслигата оваа сеозна, па јасно е зошто двата европски гиганти силно го посакуваат во своите редови.

Агентите на турскиот репрезентативец веќе ги слушнаја понудите на двата клуба, па во следните 48 часа треба да донесат конечна одлука.

Баерн Минхен му нуди поголема плата на дефанзивецот, но Милан може да му осигура поголема минутажа, што е поважно за неговиот понатамошен развој со оглед дека има само 19 години.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Алегри на „Олд Трафорд“ носи две ѕвезди на Јувентус

Манчестер Јунајтед можеби го бележи најлошиот старт во новата клупска историја, а на најго…