Дома Топ вести Баерн го сака Араухо, Барса му спреми нов договор

Баерн го сака Араухо, Барса му спреми нов договор

Барселона сака во најскоро време да го продолжи договорот со дефанзивецот, Роналд Араухо.

24-годишниот Уругваец се етаблираше во еден од најстабилните дефанзивци во Европа и го привлече вниманието на многу европски гиганти.


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Договорот на Араухо истекува в 2026 година, но за Барселона новиот договор е приоритет за да се заштити од заинтересираните клубови.

Најсилен интерес покажува Баерн Минхен, кој нема да штеди пари за да го доведе дефанзивецот на „Алијанц Арена“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Изненадување од Островот: Сити ја одредил цената за Де Брујн?!

Белгискиот фудбалер Кевин Де Брујн неодамна се врати по долгата пауза поради повреда, меѓу…