Дома Фудбал Италија Ањели даде коментар за средниот прст на Конте

Ањели даде коментар за средниот прст на Конте

Претседателот на Јувентус, Андреа Ањели го коментираше инцидентот со Антонио Конте за време на дербито со Интер.

Двајцата ги загубија наервите по завршувањето на мечот во Купот, па Конте му покажа среден прст, а Ањели го пцуеше од трибините.

„Тоа беше гест на љубов. Страста кон нашата работи понекогаш не тера да ги преминуваме границите на добрите манири“, коментираше Ањели.

Инцидентот крена голема прашина во италијанските медиуми, а Конте јавно се извини за својот гест.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Желбите на Конте за јануарскиот преоден рок

Новиот тренер на Тотенхем, Антонио Конте инсистира да бидат активни во јануарскиот преоден…