Дома Македонски спорт Ашковски погоди и го симна Клуж од врвот во Романија (ВИДЕО)

Ашковски погоди и го симна Клуж од врвот во Романија (ВИДЕО)

Maкедонскиот фудбалер Стефан Ашковски е еден од најзаслужните за победата на неговиот Ботошани против Клуж.

Ашковски во 14. минута го отвори резултат за водство од 1:0. Тимот на македонскиот фудбалр после овој триумф се наоѓа на 7. позиција. Клуж поради овој пораз од лидерската позиција падна на второто мсто.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Невидена ситуација до сега: Бараат место во Ла Лига зошто им заминал најдобриот стрелец

Екипата на Реал Сарагоса испрати скоро неверојатно барање до Фудбалскиот сојуз на Шпанија.…