Дома Трансфер зона Атлетико најде замена за Симеоне!

Атлетико најде замена за Симеоне!

Англиските медиуми пишуваат дека доколку Диего Пабло Симеоне замине од Атлетико Мадрид можна замена ќе биде неговиот сонародник, актуелен менаџер на Тотенхем, Маурисо Покетино.

Диего Симеоне во летниот преоден рок беше цел на Интер, а изминатите недели се засилија шпекулациите дека тој по завршувањето на сезоната ќе го напушти Атлетико и ќе се пресели во Интер.


Време е за фудбалска класика: Шпанија - Италија! ↓↓↓


Симеоне од 2011 година го предводи Атлетико, со тимот два пати играше финале во Лигата на шампионите, а освои титули во Примера, Купот на Кралот, Лига Европа, Суперкупот на Европа и Суперкупот на Шпанија.

Покетино ова лето го продолжи договорот со Тотенхем до 2021 година.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Алонсо во „пакет“ со Виртц доаѓа во Реал следното лето

Младиот фудбалер на Баер Леверкузен Флоријан Виртц е голема желба на Реал Мадрид, пишуваат…