Дома Трансфер зона „АС“ фантазираше и со можните засилувања состави супер моќен тим на Реал – погледнете како изгледа

„АС“ фантазираше и со можните засилувања состави супер моќен тим на Реал – погледнете како изгледа

Aктуелната сезона се уште не е завршена поради пандемијата со коронавирусот и се очекува најсилните лиги да завршат кон крајот на јули и почетокот на август.

Шпанската лига каде што Реал Мадрид е еден од главните кандидати за титулата во Лигата на шампионите ќе продолжи на 11 јуни. Покрај тоа „кралевите“ го чекаат и продложувањето на Лигата на шампионите каде што во првиот натпревар од Манчестер Сити изгубија на домашен терен со 2:1.

Иако сезоната не е завршена медиумите во Шпанија на големо пишуваат за тоа како би можел да изгледа Реал наредната сезона.

„АС“ состави тим на Реал во кој ги вклучи имињата кои најмногу се поврзуваа со шпанскиот гигант. Најголемите промени се што во тимот ги има Погба Халанд и Мбапе. Погледнете како изгледа овој тим кој реално изгледа тешко Реал да го состави.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Не е само Јовиќ, Милан сака уште еден играч на Реал Мадрид

Милан минатата година го донесе Тео Хернандес од Реал Мадрид и тоа се покажа како една од …