Дома Трансфер зона АС: Модриќ донел конечна одлука

АС: Модриќ донел конечна одлука

Лука Модриќ има само уште месец ипол важност од актуелниот договор со Реал Мадрид, а клубот се уште официјално не му понудил продолжување на соработката.

Истовремено Хрватот има понуди од Саудиска Арабија и Америка, додека сега мадритскиот „АС“ открива каде Модриќ би продолжил.


Германија гази и најавува битка за титула! ↓↓↓


Без разлика што на почетокот на идната сезона ќе има 39 години пензионирање не му паѓа на па мает.

„Кога во прашање е Модриќ, тој одлучи, нема дилеми. Сигурно сака да остане во Реал. Посветен е на клубот и прифаќа да биде резерва, парите му се во втор план. Толку многу е среќен во Мадрид. Сега се зависи од Реал“, пишува „АС“.

Модриќ со Реал Мадрид освои се. Помеѓу останатот, пет европски, четири шпанси титули и два кралски купа. Одигра 531 натпревар, постигна 39 гола и намести 86 погодоци. Го обожавааат соиграчите и навивачите кои исто сакаат да биде тука.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Астон Вила за 45 милиони договори одлично засилување

Јан Матсен е нов фудбалер на Астон Вила. Левоногиот фудбалер ги договорил сите услови со к…