Дома Трансфер зона Аспас: Реал Мадрид? Мојот воз помина…

Аспас: Реал Мадрид? Мојот воз помина…

0

Шпанскиот репрезентативец Иаго Аспас во изјава за тамошните медиуми зборуваше за својата иднина.

Најдобриот играч на Селта Виго призна дека најверојатно ќе ја заврши кариерата во овој клуб, и дека за него е веќе доцна да прави некои големи трансфери.

„Моменталната ситуација апсолутно ми одговара и среќен сум. Овде сум со своето семејство, навистина ми е убаво и не размислувам за заминување. Би сакал и овде да ја завршам кариерата.“ – изјави Аспас и прокоментира за поврзаноста со трансфер во Реал:

„Мислам дека мојот воз помина. Но, ако Реал е заинтересиран за мене, мора прво да разговара со мојот клуб, а потоа и со мене.“


Следете го Sportski.mk и на


Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Видео: Арсенал рутински, Адеми и Динамо супериорно!

Арсенал без поголеми проблеми ја анулира предноста на БАТЕ Борисов од првиот меч и со побе…