Дома Македонски спорт Асистенција на Алиоски против Тотенхем 🎥

Асистенција на Алиоски против Тотенхем 🎥

Лидс води против Тотенхем на полувремето со 2:1.

До второ водство Лидс стигна со голот на Патрик Бамфорд во финишот од првото полувреме. Асистент за овој гол на домаќините беше македонскиот репрезентативец Езгјан Алиоски.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

„Историски момент беше денес да се гледа Македонија, срцето ми е полно за Пандев“

Марио Ѓуровски како што најавивме е дел од нашиот експертски кој ги коментира натпреварите…