Дома Фудбал Англија Арсенал ќе разговара со Вилшер

Арсенал ќе разговара со Вилшер

Лондонски Арсенал е спремен да му даде нова шанса на Џек Вилшер кој остана без клуб.

Поранешниот играч за врска на „топџиите“ е слободен играч откако му заврши договорот со Бурнемоут, а менаџерот Микел Артета истакна дека ќе разговара со него за плановите за во иднина.

„Ќе разговараме со Џек да знаеме која е неговата цел. Тој е човек кој го обожаваат. Сакаме да му помогнеме на најдобар начин. Не би одел така далеку да зборувам дека ќе заигра повторно за Арсенал. Само можам да кажам дека ќе разговараме со него за да му помогнеме“; изјави Артета.

Вилшер за Артета играше од 2008 до 2018 година. Настапи на 197 натпревари и постигна 14 голови.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Чави се огласи откако медиумите веќе го прогласија за нов тренер на Барселона

Роналд Куман вчера по поразот од Рајо Ваљекано доби отказ во Барселона, нешто што навивачи…