Дома Трансфер зона Арсенал ќе плати 32 милиони за да го откупи херојот

Арсенал ќе плати 32 милиони за да го откупи херојот

Арсенал се пласира во четвртфиналето на Лигата на шампиони, откако по изведувањето на пенали го елиминира Порто.

Голманот на „топџиите“, Давид Раја беше херој на победничкиот тим, откако одбрани два пенали, а тоа го натера раководството на премиерлигашот да го откупи неговиот договор.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


„Топчиите“ ќе ја активираат неговата откупна клаузула која изнесува 32 милиони евра колку што ќе добие Брентфорд.

Во текот на тековната сезона, Давид Раја одигра 29 натпревари во сите натпреварувања. Шпанскиот голман во досегашната кариера настапуваше и за Блекбурн и за Саутпорт.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Де Брујне може да си оди, Гвардиола ја наде замената

Примарна цел на Манчестер Сити во летниот преоден рок ќе биде засилување на средниот ред, …