Дома Трансфер зона Арсенал ја сака ѕвездата на Милан

Арсенал ја сака ѕвездата на Милан

Арсенал добро ја започна сезоната во Премиер лигата и Лигата на шампиони, но Арсен Венгер и понатаму бара засилување за нападот.

Венгер не е задоволен од настапите на Оливио Жиру, а Лукас Перез кој ова лето пристигн на „Емирати“ сеуште не ги оправда очекувањата.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


Поради тоа Венгер бара засилување во нападот, а медиумите тврдат дека го пронашол во Серија А. Имено, Французинот е заинтересиран за ѕвездата на Милан и негов сонародник, Мбаје Нианг.

21-годишниот напаѓач игра одлично оваа сезона и е незаменлив во тимот на Монтела, но Венгер спрема понуда од 20 милиони евра во зимскиот преоден рок.

Сепак, тешко е да се поверува дека „росонерите“ ќе се одлучат да го продадат еден од своите најдобри поединци, особено не на средина од сезоната.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Реал се откажал од Дејвис – има ново решение!

Алфонсо Дејвис долго време се најавува како засилување на Реал Мадрид, меѓутоа тој трансфе…